Халибъртън, Сиакам задвижват Пейсърс до победа със 140-123 над Раптърс
AP News | 2024-04-10 | 04:01:19

ТОРОНТО (AP) — Тайрийс Халибъртън вкара 30 точки, Паскал Сиакам добави 16 точки за 26 минути във втория си мач отново в Торонто и Индиана Пейсърс се оттеглиха в началото на второто полувреме и победиха Раптърс със 140-123 във вторник вечерта.

Оби Топин вкара 23 точки, а Т. Дж. Макконъл добави 17, докато Пейсърс спечелиха третата си поредна победа, за да останат на шесто място в класирането на Източната конференция.

Пейсърс са мач пред Филаделфия 76-ърс в надпреварата за избягване на място в Play-In Турнир. И на двата отбора остават по два мача.

Сиакам се подготви за 39-ия си мач с Пейсърс, след като изигра първите 39 мача от сезона с Торонто. Той беше разменен на Индиана на 18 януари. Индиана отбеляза 22-17 със Сиакам, който също имаше девет борби и три асистенции.

RJ Barrett вкара 23 точки, Кели Олиник добави 22, а новобранецът Джейвон Фрийман- Liberty's допринесоха с най-високите в кариерата си 20 точки за Raptors, които прекъснаха своята серия от две победи.

Новобранецът на Торонто Грейди Дик беше изключен преди мача поради възпалено слабина.

Списъкът на отсъстващите от Раптърс също включваше гарда Имануел Куикли (почивка), нападателя на звездите Скоти Барнс (лява ръка) , центърът Якоб Поелтъл (ляво кутре), нападателят Крис Баучер (дясно коляно) и гардът Ди Джей Картън (десен глезен).

Пейсърс преодоляха пасив от 12 точки и водеха с 65-64 на полувремето. Индиана започна третата четвърт със серия от 21-9 за предимство от 106-91.

Пейсърс: В Кливланд Кавалиърс в петък вечер.

Раптърс: В Бруклин Нетс в сряда вечер.